Barlinecka filia WORD-u w Szczecinie uroczyście otwarta [zdjęcia]

  • 19/02/2018

W piątek odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego oddziału terenowego szczecińskiego WORD-u. Chodzi o Barlinek, w którym egzaminy na prawo jazdy zdają już mieszkańcy południowo-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego oraz północnej części lubuskiego.

więcej

Kraj białych samochodów. Jak się szkoli i egzaminuje w Japonii?

  • 16/02/2018

Ruch lewostronny, wielkie miasta i jeszcze większe korki, kilka popularnych samochodowych marek – z czym jeszcze kierowcom kojarzy się Japonia? Ci, którzy byli w Tokio, Jokohamie, Osace, mówią, że to miasta białych samochodów.

więcej

Gehenna. Szokująca historia egzaminatora z PORD-u

  • 15/02/2018

Co można zrobić, gdy cały świat wali nam się na głowę? Podnieść się i walczyć o swoje dobre imię. Właśnie tak postąpił egzaminator, którego kilka lat temu bezpodstawnie wyrzucono z pracy w gdańskim PORD-zie.

więcej

CEPiK 2.0 i okres próbny to dwie różne kwestie. Ciekawa analiza KSD WORD

  • 14/02/2018

W listopadzie 2016 r., tuż przed kolejnym przesunięciem wejścia w życie przepisów dotyczących zmodernizowanego CEPiK-u, Krajowe Stowarzyszenie Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego sporządziło ciekawą analizę. Wynika z niej, że brak nowego systemu nie przeszkodziłby zanadto w egzekwowaniu przepisów o okresie próbnym.

więcej

Okres próbny może wejść w życie bez CEPiK-u 2.0. Resort rozważa różne opcje

  • 13/02/2018

Resort cyfryzacji rozważa przesunięcie wejścia w życie Centralnej Ewidencji Kierowców. Nawet jeśliby miało się tak stać, nie oznacza to wcale, że od czerwca nie będą obowiązywały obostrzenia dotyczące świeżo upieczonych kierowców – dowiedzieliśmy się od rzecznika prasowego resortu cyfryzacji Karola Manysa.

więcej

Urzędnik studzi zapędy mieszkanki Słupska. Ulice są dla wszystkich

  • 13/02/2018

– Jadąc za elką, kierowcy z doświadczeniem mogą sobie przypominać podstawowe przepisy, z czym czasem mają problemy – mówi „Głosowi Pomorza” Robert Linkiewicz, dyrektor Wydziału Polityki Transportowej w Urzędzie Miejskim w Słupsku, odpowiadając na postulat mieszkanki tego miasta, która chciałaby, żeby pojazdy szkoleniowe nie wjeżdżały do centrum miasta.

więcej

Raport zdawalności: Bezkonkurencyjna Ostrołęka [tabele]

  • 12/02/2018

Najwyższą zdawalnością w Polsce, zarówno jeśli chodzi o egzaminy teoretyczne, jak i praktyczne na kategorię B, może pochwalić się WORD w Ostrołęce. Wynosi ona odpowiednio 59,68 proc. i 54,19 proc. Szczególnie w tym drugim przypadku przewaga nad innymi ośrodkami jest bardzo duża i w skrajnym przypadku sięga ponad 31 proc. – wynika ze sporządzonego przez nas raportu zdawalności egzaminów państwowych za rok 2017.

więcej

Wieczorem wypił cztery piwa, rano poszedł na egzamin. Czuł się „dobrze”, ale…

  • 09/02/2018

„Ja wczoraj wieczorem wypiłem tylko cztery piwa...” – tak tłumaczył się policjantom 54-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla, który w środę próbował zdać egzamin na prawo jazdy. Nie udało mu się to, ponieważ egzaminator wyczuł od niego woń alkoholu.

więcej

Powtórka z praktyki? Czemu nie?

  • 08/02/2018

Motoryzacja pędzi naprzód w obłędnym tempie. Współczesny samochód istotnie różni się wyposażeniem nawet od auta z 2000 roku. Zmianom ulegają też przepisy. Czy zmotoryzowani za tym wszystkim nadążają?

więcej

Za drugim razem się uda? WORD we Wrocławiu ponownie rozpisał przetarg na dostawę aut

  • 07/02/2018

Wrocławski WORD opublikował wczoraj zamówienie na dostawę 18 aut przeznaczonych do egzaminowania na kategorię B. Muszą to być samochody dostępne na rynku minimum 12 miesięcy przed terminem składania ofert.

więcejprzeczytaj więcej aktualności